تبلیغات
ورزشی - اسکیت در ایران ناشناخته مانده است
ورزشی
نویسنده:دارا رستمی
شاید نزدیك به 5% از مردم كشور از رشته های مختلف اسكیت و مسابقات مختلف آن در سطح كشوری و برون مرزی اطلاع داشته باشند كه این 5% هم از خانواده اسكیت می باشند و متاسفانه این رشته ورزشی پرتحرك و جذاب در بین خانواده های ایرانی ناشناخته و مهجور  مانده است. بنابراین وقتی راجع اسكیت صحبت می كنیم تنها با تعداد مخاطب محدودی از جمعیت جوان كشور در ارتباط هستیم كه این تمام بضاعت و پتانسیل و استعداد كشور نیست. وی در ادامه بحث افزود: عدم آگاهی مردم از وجود لیگ های حرفه ای و مسابقات داخلی كشور و حضور نداشتن آنها در این میادین تاییدی بر این مدعاست و شاید به همین خاطر حتی تا سال جاری نیاز مبرمی به وجود پیست های استاندارد اسكیت احساس نشده است. زیرا مخاطبی جذب نكرده ایم. اسداله گلی همچنین در خصوص عملكرد فدراسیون برای جذب مخاطب بیشتر برای این رشته ورزشی گفت: به نظر من مهم ترین و اصولی ترین ركن عملكردی فدراسیون اسكیت جذب سرمایه های انسانی و مالی ( اسپانسر) بوده كه اگر به عناوین برنامه های صدا و سیما و رسانه های نوشتاری دیگر مراجعه كنیم كوچكترین نشانی از اسكیت نمی یابیم. چگونه است كه مردم اسم پسرعموی گوش چپ تیم فوتبالی درلیگ دسته یك را می شناسند ولی قهرمانان و دلسوخته های ملی اسكیت ما در تمام زمینه ها ناشناخته هستند؟

وی در رابطه با جایگاه و فاصله تكنیكی ورزشكاران این رشته ورزشی در ایران نسبت به كشورهای دیگر عنوان داشت: به غیر از رشته اسكیت هاكی كه مرهون تلاشهای بی شایبه آقای كاوه صدقی است ما در تمام رشته های مختلف اسكیت شاهد فقر تكنیكی و تاكتیكی بوده و تلاش ها و برنامه های كوتاه مدت فدراسیون برای كاهش این اختلاف اثری را در بر نداشته است كه همین امر باعث شده تا ما از اسكیت دنیا همچنان عقب بمانیم. نگاهی به نتایج اسكیت بازان عزیز كشورمان ( بضاعت حداقلی موجود در اسكیت كشور) در مسابقات جهانی بیانگر مطلب فوق است. چگونه است كه برای تمامی رشته های ورزشی ملی و باشگاهی از مربیان گرانقیمت و درجه یك خارجی استفاده می كنیم ولی این امر را در این رشته مدال آور شاهد نیستیم؟

كاندیدای ریاست فدراسیون اسكیت در پایان صحبت های خود عنوان داشت: انشاءا... با ارایه برنامه های هدفمند و جذب سرمایه های فنی و دلسوخته این رشته در فدراسیون آینده نسبت به رفع مشكلات عدیده ورزش اسكیت اقدام نماییم و شاهد برافرازی پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در میادین جهانی و المپیك آسیایی در این رشته ورزشی باشیم. 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 دی 1389 توسط dara rostami

قالب وبلاگ

کد نمایش آب و هوا

کد نمایش آب و هوا